Prokazatelně zvyšuje logistickou účinnost

15 října 2020
-
6 minut

Ve všem, na co myslíme a děláme, prokazujeme své vědomí nutnosti efektivněji nakládat s energií. Stálými investicemi do nových nápadů a systémů se nám daří strukturálně snižovat naše energetické potřeby. Tím se ještě více snižuje naše ekologická stopa. Děláme to mnoha způsoby, včetně následujících (na základě příkladů v Nizozemsku).

Přeprava surovin po vodě šetří energii

Většina našich surovin se dováží přes námořní přístavy Rotterdam a Amsterdam. Asi 80% z nich je poté přepraveno naší vlastní flotilou člunů do různých nizozemských výrobních závodů - každý z nich je umístěn na vodní cestě. Tímto způsobem ve srovnání se silniční dopravou šetříme hodně paliva. Kromě toho významně snižujeme emise CO2.

Chytrý systém řízení dopravy

Díky našemu novému systému řízení dopravy dokážeme ještě lépe sladit naše výrobní a logistické kapacity s požadavky našich zákazníků. Informace v reálném čase a vynikající komunikační schopnosti zajišťují krátké dodací lhůty a minimální čekací doby. Zároveň se snižuje počet přepravních pohybů a následně i počet ujetých kilometrů. Tímto způsobem se zlepšují naše služby, zatímco se snižuje naše spotřeba paliva a emise CO2.

Výcvikový kurz pro ještě větší povědomí během řízení

Pomocí interně vyvinutého tréninkového systému představujeme našim řidičům nejnovější poznatky a technologie. Tento výcvikový kurz byl certifikován nizozemskou agenturou pro vydávání licencí řidičům a vozidlům CBR a pravidelně se opakuje. Učební materiály a cvičení se zaměřují na zvýšení povědomí o řízení. To je také důvod, proč jsme naše vozy vybavili palubním počítačem. Poskytují řidičům podrobnosti o jejich spotřebě paliva, brzdném chování, průměrné rychlosti atd. Výsledkem těchto opatření je styl jízdy, který sníží spotřebu paliva i emise CO2.

Nové, energeticky účinné nákladní vozy

Naše politika je zaměřena na postupnou výměnu našich dvounápravových návěsů za tři nápravy. To automaticky znamená, že nosnost za jízdu se zvýší z 24 na 32 tun. Toto opatření sníží počet přepravních pohybů a podstatně sníží spotřebu paliva. Kromě toho investujeme do nových tahačů, které splňují nejvyšší ekologickou normu, tj. „Euro 6“.