Výkrm prasat

Chovatelé prasat vykrmují svá prasata a pracují v prostředí, kde je velmi důležitá účinnost. Na jedné straně musí vyrábět za nízkou cenu, na druhé straně stále více spotřebitelů požaduje produkci se zaměřením na zdraví a dobré životní podmínky zvířat. V De Heus víme, jak si s touto situací poradit. Během fáze odchovu a výkrmu potřebují Vaše prasata největší příjem krmiva, což navyšuje cenu. Z naší spolupráce se zemědělci přímo na farmách Vám můžeme poskytnout podnětné rady založené na jejich farmářských cílech a také s ohledem na denní potřeby jejich prasat v oblasti živin. S tímto přístupem jsme si jisti, že účinnost krmení je na nejvyšší úrovni. V kombinaci s našimi nástroji podporujeme zemědělce při dosahování jejich zemědělských cílů.

Ing. Michal Karas
Manažer sektoru prasat
Ing. Michal Karas
Manažer sektoru prasat

Vaše benefity z našich zkušeností z výkrmu prasat

Jako zemědělec se s největší pravděpodobností soustředíte na snižování výrobních nákladů a zvyšování přidané hodnoty. Zlepšení technických výsledků a snížení nákladů na krmivo jsou primární metody snižování výrobních nákladů. Chápeme, že můžete zlepšit své technické výsledky pouze používáním výživových produktů, které dokonale vyhovují Vašim potřebám zvířat. S našimi krmivovými řešeními v kombinaci s naší podporou managementu můžete dosáhnout vlastních individuálních cílů farmy. Kromě přizpůsobených nutričních řešení pro Vaše prasata nabízíme špičková podpůrná řešení k dosažení Vašich chovatelských cílů.

Krmiva a služby

Krmiva a služby pro výkrm prasat

Jako chovatel prasat se zaměřujete na dosažení nejlepších technických a ekonomických výsledků. K tomuto výsledku přispívá krmivo, systém ustájení a dobré životní podmínky Vašich zvířat. Ve všech těchto oblastech budete podporováni prostřednictvím našich výkonnostních nástrojů, podpory farmy a samozřejmě našich dobře vyvážených a na míru šitých řešení krmiv. Budete si tedy jisti nejlepšími technickými výsledky.

Další krmiva

Předávání zkušeností

Abychom dosáhli nejlepších výsledků na Vaší farmě, cítíme potřebu zlepšit náš přístup a řešení krmení pro jednotlivého chovatele prasat a celý řetězec. Naše celosvětové zkušenosti v chovu prasat se promítají do praktických místních řešení. A zkušenosti každým dnem rostou díky intenzivním výzkumným programům v našich vlastních zařízeních pro výzkum a vývoj. S cílem nabídnout Vám nejlepší ekonomická a technická řešení pro Vaše prasnice, selata a výkrm ve Vaší konkrétní situaci. Vezmeme Vaše cíle v oblasti zdraví zvířat, cíle uniformity a kvalitu Vašeho konečného produktu jako náš základní výchozí bod.


ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Známe odpovědi na Vaše otázky

Je to jednoduché... Můžete si ho stáhnout ZDE.

Požadovaný průměrný denní přírůstek určuje, kolik živin je potřeba. To však není jediný parametr, který určuje požadavky, protože například prasnice vyžaduje různé úrovně energie a lysinu ve srovnání s kancem, aby se dosáhlo stejného zisku. Také zdravotní stav na farmě má vliv na požadavky na živiny. Výše uvedené faktory rozhodují o denních požadavcích na živiny a je důležité dospět ke složení stravy. Příjem krmiva je důležitý a také určuje, jak hustá by měla být strava. Všechny dříve zmíněné faktory nakonec určují, jak by stravovací a stravovací plány měly vypadat. Požádejte místního obchodního zástupce, aby vám pomohl s definováním nejlepší strategie krmení (diety a plán krmení), abyste dosáhli požadovaného průměrného denního přírůstku.

Levná dietní strava (náklady na krmivo/100 kg) automaticky neznamená, že vede k nejnižším nákladům na krmivo/kg. Pravděpodobně je levná strava nevyvážená, a proto 1 kg krmiva poskytuje menší růst ve srovnání s dražší stravou (náklady na krmivo / 100 kg), což nakonec vede k vyšším nákladům na krmivo/100 kg. Nejlepšího příjmu krmiva / kg pro cílový přírůstek je vždy dosaženo dodáním přesně požadovaného množství živin. Nedostatečná nabídka živin má za následek nedosažení stanoveného cíle pro zisk, zatímco nadměrná nabídka živin bude mít za následek vyšší náklady na krmivo / kg, protože nebudou použity všechny živiny, přestože stále stojí peníze. Váš De Heus odborník má znalosti, aby vám poskytl dietu a plán krmení doporučuje dosáhnout vašich stanovených cílů s co nejoptimálnějším přísunem živin.

Stejně jako prostřednictvím výživy, tak prostřednictvím managementu je možné řídit ukládání libového masa a tuků. V managementu to více souvisí se strategií realizace (např. Různého věku). Zatímco ve výživě existuje několik živin, které ovlivňují ukládání libového masa a tuků. Další informace získáte u místního obchodního zástupce De Heus.

Žaludeční vředy jsou jedním z hlavních důvodů úmrtnosti u prasat krmenými finišery. Žaludeční vředy jsou způsobeny žaludeční tekutinou s nízkým pH, která dráždí horní část žaludku. Tato část žaludku je méně chráněna proti kyselinám. Snížení žaludečních vředů lze dosáhnout pomocí výživy vytvořením stabilnější „polévky“ v žaludku, což znamená, že na povrchu není tekutá vrstva. Toho lze dosáhnout použitím konkrétních zdrojů vláken a vedle toho použitím více hrubě mletých surovin.

Farmáři z celého světa sdílí svůj úspěch

Podívejte se, jak podporujeme farmáře po celém světě našimi odbornými znalostmi v oblasti krmiv a výživy zvířat. Nechte se inspirovat jejich úspěšnými příběhy.