Kachny a husy

Celosvětová produkce kachen a hus se rychle rozvíjí. Kachny a husy jsou v současné době chovány v intenzivních produkčních systémech. Zatímco šlechtění a selekce vedly ke zlepšení plemen kachen a hus, pokud jde o rychlejší růst, nižší FCR, lepší kvalitu masa nebo produkci vajec, jako chovatel kachen nebo hus, zajímalo by Vás, jaká zlepšení můžete ve výrobě peří , maso a /nebo vejce udělat, abyste splnili své farmářské cíle. S našimi řešeními na míru a nástroji pro správu pomáháme chovatelům hus a kachen po celém světě dosáhnout jejich individuálních cílů produkce.

Nejlepší řešení krmení v kombinaci s optimální podporou

Ing. Jan Strašifták
Manažer sektoru drůbeže
Ing. Jan Strašifták
Manažer sektoru drůbeže

Vaše benefity z našeho přístupu k chovu kachen a hus

Ať už se zaměřujete na optimalizaci výkonu nebo snižování výrobních nákladů, chápeme, že jako chovatel kachen nebo hus můžete dosáhnout svých výrobních cílů pouze pomocí výživových produktů, které dokonale vyhovují potřebám vašich kachen a hus. S našimi krmivovými produkty v kombinaci s naší podporou managementu můžete dosáhnout vynikajícího poměru konverze krmiva, nízké úmrtnosti a výsledků, které splňují nebo dokonce překračují technické cíle chovatelských společností. Kromě přizpůsobených výživových produktů pro komerční kachny dodáváme také speciální řešení krmení mateřských zvířat pro produkci vysoce kvalitních jednodenních kachen a hus.

Krmiva a služby

Krmiva a služby pro kachny a husy

Jako chovatel kachen nebo hus usilujete o nejlepší technické a ekonomické výsledky. K tomuto výsledku přispívá krmivo, systém ustájení a dobré životní podmínky Vašich zvířat. Proto potřebujete partnera, který Vás bude podporovat ve všech těchto oblastech. De Heus a.s. má své kořeny v chovu drůbeže, takže si můžete být jisti nejlepšími výsledky.

Další produkty a služby

Pro lepší výživu a poradenství

Spolupracujeme s chovateli hospodářských zvířat a mezinárodními partnery, jako je University of Toronto a Wageningen University v Nizozemsku. Cíl je vždy stejný: začlenit tyto znalosti do našich nutričních produktů a služeb za účelem zlepšení výsledků pro naše farmáře.

Více o aplikovaném výzkumu

Často kladené otázky

Známe odpovědi na Vaše otázky

Kachny a husy se chovají hlavně pro produkci masa. V De Heus Vám můžeme poskytnout konkrétní výživová doporučení na základě cíle produkce, ale také plemene, které chováte. Vlastní výzkum s různými plemeny kachen a hus nám umožnil vytvořit doporučení pro konkrétní plemeno, která povedou k nejoptimálnějšímu výkonu. To je nutné, protože například kachny a husy mají mnohem vyšší procento tělesného tuku ve srovnání s brojlerovými kuřaty a krůtami.

Krmivo, voda, světlo a klima jsou nejdůležitějšími faktory, které určují produkční potenciál vašeho hejna. Je to také kombinace všech těchto faktorů, které vytvářejí nejlepší podmínky pro optimální zdraví a výkon. Naštěstí máme v De Heus jak specialisty na výživu, tak na management, kteří vám s tím mohou pomoci. Z hlediska výživy jde o správné živiny poskytované ve správném množství a ve správný čas. Na základě vlastních výsledků výzkumu a ve spolupráci s ostatními neustále zdokonalujeme naše doporučení ohledně krmení, abychom zajistili, že z našeho konce dosáhnete optimálních výsledků. Protože při optimalizaci výkonu vašich kachen/hus je zahrnuto tolik faktorů, obraťte se prosím na odborníka, který s vámi prodiskutuje vaše možnosti a poradí podle vaší konkrétní situace.

Ve společnosti De Heus neustále hledáme způsoby, jak dále optimalizovat náklady na krmivo. Na jedné straně to děláme inteligentním získáváním přísad a optimalizací našich výrobních procesů. Na druhou stranu pokračujeme v dalším zlepšování a optimalizaci složení krmiva, což má za následek lepší využití živin a produktivnosti kachen/ hus. Optimalizace může být provedena např. lepší porozumění nutričním požadavkům brojlerů v různém věku (přesné krmení), ale také studiem jednotlivých (nových) složek s ohledem na stravitelnost a dostupnost živin pro ptáka. A konečně, také nejnovější technologie výroby krmiv mohou pomoci zlepšit kvalitu krmiva a dostupnost živin

Účinnost krmiva je důležitou proměnnou výroby pro mnoho zemědělců po celém světě. Když účinnost krmiva klesá nebo je neoptimální, první věcí, kterou musíte udělat, je analýza farmy s vaším poradcem pro krmení a / nebo veterinářem. Můžeme vás však také podpořit, pokud chcete dále zlepšit efektivitu krmení hejna, které již funguje dobře. Naše rozsáhlé znalosti v oblasti řízení a krmení vám pomohou dokončit fáze krmení ve vztahu k cíli výroby, který máte na mysli. V souvislosti s tím je zde důležité mít na paměti genetický potenciál vašich ptáků. Spolu se zdravotním stavem vašich kachen určí potenciál vašeho hejna, pokud jde o účinnost krmení.