Brojleři

Chovatelé brojlerů působí v náročném prostředí. Na jedné straně musí udržovat nízké výrobní náklady. Na druhou stranu od nich spotřebitelé stále více požadují, aby dodržovali různé normy týkající se zdraví zvířat, udržitelnosti, dobrých životních podmínek zvířat nebo dokonce kvality masa. De Heus ví, jak za těchto okolností reagovat. S našimi řešeními na míru a nástroji pro správu pomáháme farmářům dosáhnout jejich produkčních cílů.

Nejlepší řešení krmení v kombinaci s optimální podporou

Ing. Jan Strašifták
Manažer sektoru drůbeže
Ing. Jan Strašifták
Manažer sektoru drůbeže

Výzkum drůbeže

De Heus neustále zdokonaluje své drůbeží programy, aby dosáhl nejlepších výsledků na vaší farmě. Naše praktické zkušenosti s chovem drůbeže po celém světě jsou využívány v místních programech. De Heus provádí výzkum ve vlastních výzkumných a vývojových zařízeních v různých zemích.

Více o našich výzkumných programech

Krmiva a služby

Krmiva a služby pro brojlery

Jako chovatel brojlerů usilujete o nejlepší technické a ekonomické výsledky. K tomuto výsledku přispívá krmivo, systém ustájení a dobré životní podmínky Vašich zvířat. Proto potřebujete partnera, který Vás bude podporovat ve všech těchto oblastech. De Heus a.s. má své kořeny v chovu drůbeže, takže si můžete být jisti nejlepšími výsledky.

Více produktů a služeb

Poultry Performance Plan

Naše společnost De Heus vyvinula pro výkrm brojlerů jedinečnou strategii - koncept výživy brojlerů Poultry Performance Plan (PPP). Jedná se o systém krmení brojlerových kuřat s přihlédnutím ke specifikům individuálních potřeb každého klienta, s cílem dosažení maximálních výsledků výroby.

Více o PPP pro brojlery

Často kladené otázky

Známe odpovědi na Vaše otázky

Krmivo, voda, světlo a klima jsou nejdůležitějšími faktory, které určují produkční potenciál vašeho stáda. Je to také kombinace všech těchto faktorů, které vytvářejí nejlepší podmínky pro optimální zdraví a produkci. Naštěstí máme v De Heus jak specialisty na výživu, tak na management, kteří Vám s tím mohou pomoci. Z hlediska výživy jde o správné živiny poskytované ve správném množství a ve správný čas. Na základě vlastních výsledků výzkumu a ve spolupráci s ostatními neustále zdokonalujeme naše doporučení ohledně krmení, abychom zajistili, že z našeho konce dosáhnete optimálních výsledků. Protože na optimalizaci produkci Vašich brojlerů se podílí tolik faktorů, obraťte se prosím na odborníka, který s Vámi prodiskutuje vaše možnosti a obdrží radu na základě vaší konkrétní situace.

Ve společnosti De Heus neustále hledáme způsoby, jak dále optimalizovat náklady na krmivo. Na jedné straně to děláme inteligentním získáváním přísad a optimalizací našich výrobních procesů. Na druhou stranu pokračujeme v dalším zlepšování a optimalizaci složení krmiva, což má za následek lepší využití živin a produkci vašich brojlerových kuřat. Optimalizace může být provedena např. lepší porozumění nutričním požadavkům brojlerů v různém věku (přesné krmení), ale také studiem jednotlivých (nových) složek s ohledem na stravitelnost a dostupnost živin pro ptáka. A konečně, také nejnovější technologie výroby krmiv mohou pomoci zlepšit kvalitu krmiva a dostupnost živin.

Jednotné hejno je něco, čeho chceme všichni dosáhnout. V praxi to však může být obtížnější, než si mnozí myslí. Důvod? Existuje mnoho různých faktorů, které ovlivňují uniformitu a musíte myslet na všechno. Už to začíná, když na Vaší farmu dorazí den stará kuřata: jaká je jejich tělesná hmotnost? A kvalita kuřat? Variace v tomto okamžiku již mohou dlouhodobě ovlivnit uniformitu. Jakmile jsou však mláďata umístěna, začne skutečná práce. Řízení má velký dopad na uniformitu: teplotní rozdíly uvnitř různých částí haly, ale také ventilace a něco „jednoduchého“, protože přístup do podavače je jen několik věcí, na které musíte dávat pozor. Denní pohled na ptáky a na to, jak se chovají, vám podle principu see-think-act pomůže zlepšit uniformitu. Svou roli samozřejmě hraje i krmivo: konzistentní kvalita živin, ale také fyzikální kvalita zajistí, že brojlery v přední části haly dostanou stejné živiny a množství jako brojler v zadní části. Ve společnosti De Heus máme specialisty na výživu i správu, kteří Vám mohou pomoci zlepšit uniformitu Vašeho hejna.

Účinnost krmiva je důležitou proměnnou produkce pro mnoho chovatelů drůbeže po celém světě. Když účinnost krmiva klesá nebo je neoptimální, první věcí, kterou musíte udělat, je analýza farmy s Vaším poradcem pro krmení a / nebo veterinářem. Můžeme Vás však také podpořit, pokud chcete dále zlepšit efektivitu krmení hejna, které již funguje dobře. Naše rozsáhlé znalosti v oblasti řízení a krmení vám pomohou dokončit fáze krmení ve vztahu k cíli produkce, který máte na mysli. V souvislosti s tím je zde důležité mít na paměti genetický potenciál vašich ptáků. Spolu se zdravotním stavem vašich brojlerů určí potenciál vašeho hejna, pokud jde o účinnost krmení.

Zdraví střev je klíčem k optimalizaci produkce Vašich brojlerů. Pouze zdravý pták je schopen podat maximální výkon. Jak si ale udržujete správné střevní zdraví? Ve společnosti De Heus máme výzkumné farmy, které jsme na toto téma provedli, převedli na praktická doporučení, která lze použít k udržení zdraví střev. Je základní součástí našich krmných receptur, abychom zajistili, že z toho budou mít prospěch vaši brojleři. Tato doporučení lze použít jako součást holistického přístupu, kde může mít podpůrnou roli také management a přísady. Požádejte svého specialistu o návrhy, jak dále zlepšit střevní zdraví vašich brojlerů.

Dobrý start vašeho hejna zvýší jeho šance na dobrou produkci v pozdějším věku. Kromě vytváření správného prostředí, jako je teplota haly a přístup ke krmivu a vodě, bude mít krmivo také vliv na produkci během prvních dnů po příjezdu. K dobrému začátku pomůže poskytnutí krmiva, které se skládá z přísad, které jsou relativně snadno stravitelné, a také z hladin živin potřebných pro růst a vývoj v této fázi. A konečně také fyzická kvalita krmiva pomůže zajistit dobrý příjem krmiva, který povede k dalšímu růstu.

Farmáři z celého světa sdílí svůj úspěch

Podívejte se, jak podporujeme farmáře po celém světě našimi odbornými znalostmi v oblasti krmiv a výživy zvířat. Nechte se inspirovat jejich úspěšnými příběhy.