Dojnice

Chcete zdravější krávy? Zdravější krávy jsou produktivnější a mají vyšší celoživotní produkci mléka. Z hlediska udržitelnosti a ekonomiky je také důležité produktivní a zdravé stádo. De Heus nabízí výživové a řídící programy pro všechny aspekty týkající se dojnic a krmiv na Vaší farmě.

Příspívání k výnosné, zdravé a udržitelné mléčné farmě

Ing. Rudolf Kundrát
Manažer sektoru skotu
Ing. Rudolf Kundrát
Manažer sektoru skotu

Pomáháme dosáhnout Vašich farmářských cílů

Každý den přináší mnoho výzev souvisejících s udržováním zdraví zvířat v jednotlivých životních fázích jako je reprodukce, chov, růst a výkrm nebo výběr a nabídka nejlepší krmné dávky, krmiva apod. Jsme tu, abychom podpořili konkrétní potřeby Vaší farmy! Po analýze a diskusi o Vašich cílech Vám náš specialista poskytne praktické řešení na míru Vaší farmě, které zajistí zlepšení výkonnosti Vaší farmy.

  • dobře vyvinuté jalovice
  • zdravý začátek laktace
  • vylepšená účinnost objemného krmiva a krmiva

Produkty a služby pro dojnice

Společně s našimi specialisty

Naši specialisté na hovězí dobytek jsou aktivní, mají podnikatelského ducha a vždy hledají zlepšení a vhodná řešení pro Vaše vyšší výnosy. Jejich zkušenosti a náš přístup jsou integrovány do našeho poradenství. De Heus produkty pro skot, krmné řady a naše dlouholetá praxe Vám zaručí, že Vám správně poradíme k dosažení co nejlepších výsledků a nejvyšší rovnováhy ve Vašem podnikání.

Další produkty a služby

De Heus, Váš RobotExpert

Optimalizujte výkon dojícího robota, zvyšte své hospodářské výnosy, dosáhněte zdravého stáda, zvyšte spokojenost a flexibilitu v práci... s tím vším Vám můžeme pomoci.

Koncept robotického dojení

Prelacto

Převzetí kontroly nad kritickým přechodným obdobím

Zjistěte více

Odchovaná telata se stávají prvotřídními jalovicemi díky Kaliber plánu

Jako chovatel dojnic nepřetržitě pracujete na tom, aby Vaše dojnice byly zdravé a optimálně produkovaly. O to jde u zvířat s vysokou celoživotní užitkovostí. Zvířata s dobrým vývojem skeletu bez tuku mají vyšší celoživotní produkci. Říkáme jim jalovice, jalovice s Kaliberem!

Více o Kaliber plánu

Koncept CoolCare®

Tepelný stres je běžný jev v mnoha zemích po celém světě. Tepelný stres vytváří u Vašich zvířat fyziologickou dysbalanci. Tato dysbalance negativně ovlivňuje zdravotní stav, welfare a produkci. To vede ke snižování ekonomického profitu farem. Není toto dobrý důvod k prevenci a k eliminaci tepelného stresu?

Více o konceptu CoolCare® pro skot

Často kladené otázky

Známe odpovědi na Vaše otázky

U dojnic hrají týdny před a po otelení zásadní roli v dlouhověkosti, zdraví a výkonnosti vašich krav. Suché období umožňuje vašim dojnicím odpočívat a připravit se na otelení a zahájení další laktace. Po otelení by měly být krávy krmeny vyváženou dávkou, aby bylo dosaženo vysoké produkce mléka.

Další informace o optimálním řízení přechodného období.

Při chovu jalovice, aby se z ní stala dobře vyvinutá a produktivní kráva, je důležitých nejen prvních 6 měsíců, ale celé období od narození do porodu. V každé fázi života vašeho jalovice jsou nutriční potřeby odlišné. Plán odchovu Kaliber splňuje požadavky vaší jalovice v každé fázi jejího života až do porodu. Plán chovu Kaliber poskytuje optimální strategii krmení, která vyhovuje vaší konkrétní situaci na farmě. Díky tomu budete s Kaliberem chovat jalovice!

Zjistěte více o chovu telat.

Každá dávka pro krávy se skládá z vlastního krmiva na farmě smíchaného s krmnou směsí, vedlejšími produkty a dalšími surovinami. Naši poradci v oblasti krmiv usilují o vyvážení poměru vysoké produkce mléka zdravým způsobem. A optimálně využívat dostupné objemné krmivo. Výsledkem bude nejziskovější strategie pro vaši farmu a výkonnost krav.

Pokud chcete zlepšit výkonnost vaší farmy, musíte nejprve definovat své cíle. Náš technický poradce ví o krmení, správě farem a sledování výsledků. Může vám pomoci analyzovat váš současný výkon a klíčové parametry, jako je účinnost krmiva, složení krmiva a zdraví vašich krav. Získáte vhled do toho, jak zlepšit výkon k dosažení vašich cílů.

Farmáři z celého světa sdílí svůj úspěch

Podívejte se, jak podporujeme farmáře po celém světě našimi odbornými znalostmi v oblasti krmiv a výživy zvířat. Nechte se inspirovat jejich úspěšnými příběhy.