Dojnice

Chcete zdravější krávy? Zdravější krávy jsou produktivnější a mají vyšší celoživotní produkci mléka. Z hlediska udržitelnosti a ekonomiky je také důležité produktivní a zdravé stádo. De Heus nabízí výživové a řídící programy pro všechny aspekty týkající se dojnic a krmiv na Vaší farmě.

Příspívání k výnosné, zdravé a udržitelné mléčné farmě

Ing. Aleš Klusoň

Manažer sektoru skotu

Pomáháme dosáhnout Vašich farmářských cílů

Každý den přináší mnoho výzev souvisejících s udržováním zdraví zvířat v jednotlivých životních fázích jako je reprodukce, chov, růst a výkrm nebo výběr a nabídka nejlepší krmné dávky, krmiva apod. Jsme tu, abychom podpořili konkrétní potřeby Vaší farmy! Po analýze a diskusi o Vašich cílech Vám náš specialista poskytne praktické řešení na míru Vaší farmě, které zajistí zlepšení výkonnosti Vaší farmy.

  • dobře vyvinuté jalovice
  • zdravý začátek laktace
  • vylepšená účinnost objemného krmiva a krmiva


Produkty a služby pro dojnice

Společně s našimi specialisty

Naši specialisté na hovězí dobytek jsou aktivní, mají podnikatelského ducha a vždy hledají zlepšení a vhodná řešení pro Vaše vyšší výnosy. Jejich zkušenosti a náš přístup jsou integrovány do našeho poradenství. De Heus produkty pro skot, krmné řady a naše dlouholetá praxe Vám zaručí, že Vám správně poradíme k dosažení co nejlepších výsledků a nejvyšší rovnováhy ve Vašem podnikání.

Další produkty a služby

Prelacto

Převzetí kontroly nad kritickým přechodným obdobím

Zjistěte více

Odchovaná telata se stávají jalovicemi díky Kaliber plánu

Jako chovatel dojnic nepřetržitě pracujete na tom, aby Vaše dojnice byly zdravé a optimálně produkovaly. O to jde u zvířat s vysokou celoživotní užitkovostí. Zvířata s dobrým vývojem skeletu bez tuku mají vyšší celoživotní produkci. Říkáme jim jalovice, jalovice s Kaliberem!

Více o Kaliber plánu

Často kladené otázky

Známe odpovědi na Vaše otázky

U dojnic hrají týdny před a po otelení zásadní roli v dlouhověkosti, zdraví a výkonnosti vašich krav. Suché období umožňuje vašim dojnicím odpočívat a připravit se na otelení a zahájení další laktace. Po otelení by měly být krávy krmeny vyváženou dávkou, aby bylo dosaženo vysoké produkce mléka.

Další informace o optimálním řízení přechodného období.

Při chovu jalovice, aby se z ní stala dobře vyvinutá a produktivní kráva, je důležitých nejen prvních 6 měsíců, ale celé období od narození do porodu. V každé fázi života vašeho jalovice jsou nutriční potřeby odlišné. Plán odchovu Kaliber splňuje požadavky vaší jalovice v každé fázi jejího života až do porodu. Plán chovu Kaliber poskytuje optimální strategii krmení, která vyhovuje vaší konkrétní situaci na farmě. Díky tomu budete s Kaliberem chovat jalovice!

Zjistěte více o chovu telat.

Každá dávka pro krávy se skládá z vlastního krmiva na farmě smíchaného s krmnou směsí, vedlejšími produkty a dalšími surovinami. Naši poradci v oblasti krmiv usilují o vyvážení poměru vysoké produkce mléka zdravým způsobem. A optimálně využívat dostupné objemné krmivo. Výsledkem bude nejziskovější strategie pro vaši farmu a výkonnost krav.

Pokud chcete zlepšit výkonnost vaší farmy, musíte nejprve definovat své cíle. Náš technický poradce ví o krmení, správě farem a sledování výsledků. Může vám pomoci analyzovat váš současný výkon a klíčové parametry, jako je účinnost krmiva, složení krmiva a zdraví vašich krav. Získáte vhled do toho, jak zlepšit výkon k dosažení vašich cílů.