Stimulace a umožnění výzkumu

30 září 2020
-
4 minuty

Konsorcium společností v Nizozemské asociaci průmyslu krmiv pro zvířata NEVEDI a řetězce živočišné výroby ve spolupráci s Wageningen University vyvinulo program pro výzkum hospodářských zvířat: Feed4Foodure. De Heus tento program finančně podporuje. Ve skutečnosti v tom plníme průkopnickou roli. A poskytujeme nejen finanční podporu, ale také rádi sdílíme využití mnoha výzkumných zařízení na našich vlastních výzkumných farmách. Naším cílem je zásadním způsobem přispět k udržitelnému a zdravému živočišnému průmyslu v Nizozemsku. A společně posílit naši konkurenční pozici na globálním trhu. Feed4Foodure se zaměřuje na tři oblasti výzkumu:

Více za méně

Zvýšení účinnosti živin v nizozemském živočišném průmyslu, čímž se minimalizují škody na životním prostředí.

Společenská odpovědnost podniků

Provádění výzkumu, například ohledně alternativních zdrojů bílkovin a jejich vlivu na chování a dobré životní podmínky zvířat.

Krmivo, zdraví střev a imunita

Jak můžeme zlepšit imunitu zvířat a zdraví střev takovým způsobem, aby se minimalizovalo používání antibiotik?

Jsme rádi, že špičkový sektor Agri & Food převzal iniciativu k založení výše zmíněného konsorcia a poskytuje dotace umožňující další výzkum. A také rádi sdílíme naše znalosti, výzkumníky a výzkumná zařízení s nizozemskou asociací pro výzkum krmiv pro zvířata VDN. Tímto způsobem hodláme přispět k nizozemské úrovni odborných znalostí. Tím je zajištěno vedoucí postavení naší země v oblasti účinnosti živin, dobrých životních podmínek zvířat a životního prostředí.