Melasované startéry pro telata v NON GMO režimu

23 května 2017
-
3 minut

Naše společnost patří mezi úspěšné výrobce startérových krmiv pro telata. Měsíční objem výroby se pohybuje mírně nad 300 tun a toto množství je postaveno pouze na 4 různých recepturách, z nichž stěžejní jsou Kaliber Starter a Kaliber Junior . Všechny telecí směsi jsou granulované na 3,5 mm matricích.

De Heus nevyrábí speciální receptury na přání zákazníka nebo konkurenčního výživáře. Receptury tvoří naši specialisté s důrazem na kvalitu vstupních surovin zajišťující krytí potřeb živin telat pro jejich dobrý růst a vývin. Koncentrace živin je samozřejmě důležitá, další otázkou je jejich stravitelnost a mezi nejdůležitější aspekty kvalitního startéru pro telata patří CHUTNOST a s ní spojená vůně. Co je komu platné, že krmení pro telata má potřebnou koncentraci živin, když ho telata moc nežerou? Naše společnost je známá i tím, že mezi naše standartní vstupní suroviny pro výrobu startérů pro telata patří melasa. Atraktivitu její chutě a vůně popisovat nemusíme. Melasa má vedle pozitivních vlivů na smyslové orgány telat i vliv na kvalitu granulí z hlediska tvrdosti a prašnosti. Melasu do těchto směsí dávkujeme dvakrát. První dávka je aplikována přímo do míchačky společně s dalšími komponenty tvořícími recepturu a druhá část melasy je nastřikována na granule za granulačním lisem.
Důležitou novinkou v sortimentu startérových směsí pro telata je startér KALIBER BABY NON GMO. Jak již název napovídá, je vyráběný bez použití GMO surovin. Důvodem jeho zařazení do našeho sortimentu je požadavek trhu. U mléčných farem, které dodávají mléko do mlékáren požadujících GMO free krmení dojnic pro výrobu NON GMO mléka, není povinností krmit telata NON GMO startérem. Jeho používáním se však na farmách eliminuje možnost kontaminace krmiva dojnic a farmář má tedy větší jistotu, že ke kontaminaci nedojde a aktivita kontrolních orgánů na jeho farmě bude nižší.