Naše zařízení pro výzkum a vývoj v oblasti akvakultury ve Vietnamu v obrazech

10 června 2015
-
7 minut

Naše centrum pro výzkum a vývoj v oblasti akvakultury se nachází v tropickém Vietnamu vedle řeky Mekong. To je ideální místo, protože můžeme provádět výzkumné zkoušky za podmínek blízkých trhu. Například používáme vodu s podobnými kvalitativními parametry, které se podobají trhům, na kterých jsme přítomni, ve Vietnamu, jihovýchodní Asii a dalších zemích produkujících teplou vodu v akvakultuře. Voda je čerpána do sedimentačních rybníků, aby se zbavila nerozpuštěných látek, než je čerpána do nádrže. Od této chvíle se gravitace postará o dodávku vody do zbytku zařízení, které se skládá z vnitřní části a venkovní části.

Vnitřní zařízení

Vnitřní zařízení slouží k výzkumu sladkovodních ryb, krevet a mořských ryb. Vnitřní část má tři sady nádrží různých velikostí, 36 nádrží 150 litrů, 48 nádrží 500 litrů a 27 nádrží 2000 litrů k provedení zkoušek stravitelnosti a zkoušek výkonnosti. Různé cisternové jednotky fungují na mnoha vysoce účinných a nákladově efektivních recirkulačních akvakulturních systémech (RAS), systémech filtrace vody a maximalizují tak kontrolu nad podmínkami chovu. Každá jednotka RAS může být použita samostatně, ale může být také spojena, aby měla stejné podmínky ve větší skupině nádrží. To poskytuje neuvěřitelnou flexibilitu v typu pokusů, které lze nastavit.

Venkovní zařízení

Venkovní zařízení se používají pouze pro sladkovodní ryby a skládají se z různých skupin zkušebních rybníků, kde je voda nepřetržitě nahrazována čerstvou vodou z centrální nádrže. K dispozici je 13 menších rybníků o ploše 100 metrů čtverečních, dva větší rybníky o ploše 800 metrů čtverečních s 72 hapy (síťovými klecemi), devět rybníků o ploše 500 metrů čtverečních a jeden velký demonstrační rybník o ploše 2 000 metrů čtverečních. To nám umožňuje testovat v téměř komerčních podmínkách, kterým čelí také naši zákazníci, testovat nové technologie a nové koncepty, které byly prověřovány ve vnitřních zařízeních. Nakonec se voda před shromážděním a návratem do řeky vyčistí ve velkém sedimentačním jezírku.

Výzkumná zařízení

Naši vědci a technický personál ve výzkumném a vývojovém zařízení věnují většinu svého času výzkumu různých běžně vyráběných druhů teplovodních akvakultur, jako jsou tilapie, pangasius, sumčí krevety.

Naši zákazníci se spoléhají na to, že vyrábíme krmiva, po kterém budou dobře růst jejich ryby, aby se mohli soustředit na rozšiřování své akvakultury. Díky našemu specializovanému zařízení pro výzkum a vývoj v oblasti akvakultury to umožňujeme.

 
Přispíváme k pokroku

v odvětví akvakultury, dnes i zítra