Royal De Heus posiluje svou pozici v Brazílii

10 března 2020
-
2 minut

Dne 6. března Royal De Heus podepsala smlouvu o akvizici brazilské společnosti vyrábějící krmivo pro dobytek Cerrado Nutrição Animal, se sídlem v Itaberaí, stát Goiás.


Royal De Heus posiluje svou pozici v Brazílii získáním Cerrado Nutrição Animal

 Cerrado Nutrição Animal vyrábí kompletní sortiment vysoce kvalitních produktů pro dobytek chovaný pro maso i mléko. Například kompletní krmiva, koncentráty, základní krmiva, minerální doplňky a doplňky minerálů a bílkovin. Díky výrobní kapacitě 50 000 tun/rok si Cerrado Nutrição Animal drží silné regionální postavení, zejména na trhu hovězího dobytka na brazilském středozápadě.

Rinus Donkers, ředitel De Heus Brazil & Latin America: „Společnosti De Heus i Cerrado Nutrição Animal si na náročném brazilském trhu s krmivy pro zvířata vedou dobře. Díky tomu nám tato akvizice umožní podporovat růst a profesionalizaci stávajících a nových zákazníků, zejména ve středozápadní oblasti. Spojenými silami zpřístupníme mezinárodní znalosti a zkušenosti De Heus farmářům chovajícím dobytek v tomto regionu. Akvizice rovněž odpovídá strategii De Heus Brazil vyrábět své produkty pro přežvýkavce co nejblíže svým zákazníkům a zvyšovat synergii dodavatelského řetězce.“

Zakladatel Cerrado Nutrição Animal, pan Antonio Pedroso, bude nadále hrát významnou roli v dalším rozšiřování společnosti. Ponese odpovědnost za odbyt a vztahy se zákazníky. „Z převzetí společností De Heus mám radost. Díky více než 100 letům znalostí a zkušeností je společnost De Heus autoritou. Se svými hlubokými znalostmi chovu zvířat a znalostmi týkajícími se krmiv společnost De Heus dále zvýší naše možnosti inovace. De Heus disponuje různými vysoce výkonnými globálními výživovými koncepty krmiv přizpůsobenými všem životním fázím hovězího dobytka chovaného pro maso i mléko. Těším se, jak budu tato krmiva a podpůrné služby nabízet chovatelům dobytka na Středozápadě,“ říká pan Pedroso.

První činností společnosti De Heus v Brazílii byla akvizice společnosti na výrobu krmiv pro prasata v 2012. Následovalo získání továrny na krmiva v Apucaraně, otevření trhu pro mlékárenský dobytek a otevření zcela nového výrobního závodu na výrobu exkluzivních krmivových doplňků MUB – díky němuž se De Heus etablovala na trhu s krmivy pro hovězí dobytek chovaný na maso jako inovativní společnost. V roce 2017 byla dokončena výstavba speciální továrna na krmiva pro malá zvířata v Toledu, která se zaměřuje na selata a den stará kuřata.

Dnes De Heus Brazil nabízí kompletní sortiment krmiv pro několik kategorií zvířat, včetně prasat, hovězího dobytka (maso a mléko), drůbež, domácí zvířata a akvakulturu.