De Heus akvizicí Piensos Muga zrychluje růst v severním Španělsku

22 června 2020
-
3 minut

De Heus Animal Nutrition podepsala smlouvu o akvizici Piensos Muga ve Španělsku, která vstoupí v platnost 29. června. Akvizice Piensos Muga je důležitým krokem k tomu, aby společnost De Heus posílila svou přední pozici dodavatele krmiv pro zvířata v severním Śpanělsku, klíčovém regionu španělské živočišné výroby.

Společnost Piensos Muga byla založena v roce 1992, její roční výrobní kapacita činí 80 000 tun a specializuje se na vývoj a výrobu kompletního sortimentu vysoce kvalitních krmiv pro dobytek chovaný na mléko, na maso a dalších krmiv pro přežvýkavce. Protože De Heus již v této části Španělska působí, předpokládají se synergické účinky, které zlepší účinnost a služby zákazníkům.

Piensos Muga a De Heus se k sobě skvěle hodí. Obě společnosti nabízí svým zákazníkům vysoce kvalitní krmiva a také služby a důkladné znalosti o výživě a chovu zvířat, takže je dodává efektivně a s technologickým pokrokem. Kromě toho Piensos Muga získá přístup k mezinárodním znalostem, zkušenostem a výzkumné síti firmy De Heus, což jí umožní další a rychlejší zlepšování jejích produktů a služeb.

Jean-François Honoré, generální manažer De Heus Iberia, k akvizici uvedl: „Po předchozích úspěšných akvizicích Acorex v Extremaduře, Evialis v Galicii a Unzue v Navaře tato akvizice znovu potvrzuje konsolidační strategii společnosti De Heus na neintegrovaném španělském trhu s krmivy. S touto strategií dokážeme ještě lépe zásobovat chovatele dobytka v tomto regionu, v čemž nám pomůže místní tým vysoce vyškolených profesionálů, kteří budou odteď dodávat technologii a mezinárodní zkušenosti De Heus. Španělské regiony Navarra, La Rioja, Baskicko a Aragonie jsou oblasti velmi významné z hlediska chovu dobytka a De Heus chce přispět k jeho síle, začleňování inovací a dobrým životním podmínkám zvířat.“

„Díky akvizici Piensos Muga bude společnost De Heus Iberia schopna nabízet zákazníkům ty nejlepší služby, což je hlavní cíl, o nějž každý den usilujeme. Současně se vytvoří velmi přínosné synergie mezi tímto novým závodem a dalšími dvěma závody, které již v tomto regionu severního Španělska vlastníme. Naším cílem je pokračovat v růstu společně s našimi zákazníky ze severního Španělska,“ zdůrazňuje Honoré.