Moje praxe ve firmě De Heus

12 října 2021
-
3 minuty

Následující text je referencí školní praxe studentky magisterského studia MENDELU v Brně, Petry Nespěšné.

Moje praxe ve firmě De Heus

K praxi jsem se dostala přes Kariérní den

Firmu De Heus jsem měla už delší dobu v podvědomí, jelikož krmíme několik produktů našim koním. Výběr praxe pro mě nebyl složitým rozhodováním, měla jsem jasno, kam bych chtěla jít. K praxi jsem se dostala přes Kariérní den, pořádaný mojí školou (Mendelova univerzita v Brně), který probíhal online formou. Připojila jsem se do schůzky a po krátké domluvě jsem věděla, že je to místo, kde chci svou praxi absolvovat.

Co všechno stojí za vytvořením dobrého produktu a udržením vztahů se zákazníky

Před nástupem na praxi jsem obdržela rozpis na každý den s předběžnými informacemi. Od toho momentu jsem věděla, že se hrozně těším a rozhodně nebudu litovat. V prvním týdnu jsem mohla nahlédnout do samotného jádra firmy, prošla jsem každým oddělením, poznala všechny zaměstnance a pochopila jsem, co všechno stojí za vytvořením dobrého produktu a udržením vztahů se zákazníky. Prostředí firmy bylo moc krásné, atmosféra byla velmi příjemná a já se tam každý den cítila, jako bych tam už pracovala. Následující tři týdny jsem trávila v terénu s jednotlivými produktovými manažery. Objížděli jsme zákazníky a jejich farmy. Dostala jsem se na místa, kam bych se určitě v rámci školy nikdy nepodívala. Pro mě to byla první praktická zkušenost, vzhledem k tomu, že náš školní statek chová pouze skot a malé přežvýkavce a pandemie koronaviru nám veškerou praxi pozastavila. Dostala jsem se na drůbeží farmy, prasata i králíky. Jako naprostou výhodu beru i to, že jsem viděla různé typy technologií, ať už šlo o vyskladňování drůbeže nebo automatické roboty na dojení mléka.

Až v praxi člověku dojdou souvislosti

Překvapilo mě, že mnoho věcí se lišilo od těch, které se učíme ve škole. Musím uznat, že teoreticky jsme jako studenti připraveni dobře, ale až v praxi člověku dojdou určité souvislosti.

Měsíc praxe byl jako celé tři roky na bakaláři

Na závěr bych chtěla moc poděkovat, že jsem měla tu možnost dozvědět se tolik nových informací a poznat skvělé lidi. Utvrdilo mě to v názoru, že můj obor – krmivářství jsem si vybrala správně a že je možné najít dobrou pracovní pozici. De Heus mi ukázal, co všechno je možné dělat v rámci jedné firmy a já jsem naprosto nadšená, že jsem se rozhodla absolvovat praxi právě tam. Za mě to bylo asi nejlepší rozhodnutí v rámci toho, kam chci v budoucnu směřovat.

MicrosoftTeams-image (9) web.png

Praxi ve firmě De Heus bych doporučila a také doporučuji všem mým spolužákům, protože pro mě ten měsíc byl jako celé tři roky na bakaláři, co se týče získaných informací a o praktických zkušenostech ani nemluvím.

Moc všem děkuji, že si dali takovou práci s organizací praxe.

Všechny moc pozdravuji a doufám, že se brzy uvidíme.

Petra Nespěšná

Slovo personální manažerky

Každého personalistu potěší, když se setká se zájmem a nadšením mladých lidí, studentů, potenciálních kolegů. Petra Nespěšná k těmo mladým lidem se zápalem a nadšením bezesporu patří. Jsem ráda, že prostřednictvím Kariérního dne, máme možnost, jako v případě Petry, oslovit studenty a nabídnout jim získání praxe. Studentům a absolventům věnujeme v De Heus  zvláštní pozornost. Vnímáme, že zápal a nadšení je třeba u mladých lidí rozvíjet, proto studentům nabízíme celou řadu podpůrných aktivit. Kromě praxe jsou to stáže, spolupráce na diplomových pracech, jejich vedení, oponentury, letní brigády a mnohé další projekty, které jim umožní poznatky získané při studiu srovnat a zúročit v reálném profesním životě.

Petro, přejeme Vám hodně studijních úspěchů a doufám, že o Vás ještě uslyšíme. A kdo ví, možná jednou... budete i Vy součátí týmu De Heus. Hodně štěstí a ať se Vám daří!

Mgr. Zuzana Kouřilová
personální manažerka De Heus a.s.

Praxe a aktivity pro studenty i absolventy

Nabízíme studentské praxe, stáže pro studenty i absolventy; práce na projektech; návrh tématu a odborného vedení či oponentury diplomové práce; letní brigády...

Mgr. Zuzana Kouřilová

personální manažerka