Otevřeli jsme novou výrobnu krmných směsí na Slovensku

20 října 2020
-
2 minut

Naše společnost  na konci září spustila výrobu krmných směsí pro hospodářská zvířata v Kendicích u Prešova. Nová továrna v hodnotě 10 milionů euro dokáže vyrobit až 200 tisíc tun krmiv ročně a může tak zásobovat východní polovinu Slovenska a přilehlé části Polska a Maďarska.  

Krmiva pro různé kategorie drůbeže, prasata, skot, ovce nebo králíky, to všechno se bude vyrábět v Kendicích díky multifunkčnímu provozu. „Výrobní prostory nám umožňují připravovat krmivo pro více kategorií zvířat a v případě velké poptávky můžeme kapacitu výroby ještě navýšit. Díky správně zvolené technologii umíme reagovat na požadavky trhu a vyrábět krmiva s různou strukturou podle přísných potravinářských norem, mezinárodních standardů a certifikací,“ vysvětlil náš generální ředitel Ing. Pavel Musil.

Slovenská továrna De Heus je unikátní. „Přenesli jsme do ní všechny naše zkušenosti z posledního projektu výrobny v Běstovicích u Chocně. Výrobní linka využívá těch nejmodernějších technologií společnosti Van Aarsen, které jsou pro výrobu krmiv v současné době k dispozici,“ nastínil ředitel. Unikátní je vysoká míra automatizace, která zajištuje plnou dohledatelnost a bezpečnost vyráběných krmiv a tím také bezpečnost potravin. Technologie umožňuje vyrábět nejen sypká, ale také granulovaná tepelně opracovaná krmiva, případně drcená či melasovaná krmiva. Zároveň je možné aplikovat vysoké podíly oleje a další látky na již hotové granule. Přesnost zamíchání surovin je 1:100 000, zásobníky dovolují přidávat až devět různých kapalin.

Založit továrnu na Slovensku jsme se rozhodli kvůli dlouhodobé pozitivní zkušenosti slovenských zákazníků s De Heus. „Máme zde desítky spokojených klientů, které jsme dosud zásobovali z České republiky. Chtěli jsme pro ně být blíž, a tak jsme hledali vhodné místo pro výrobu krmiv s odpovídajícím logistickým napojením,“ uvedl Ing. Pavel Musil. To se nakonec našlo právě v Kendicích, v areálu bývalého Poľnonákupu. Původním záměrem bylo zrekonstruovat předchozí výrobnu krmiv. Nakonec jsme se však rozhodli postavit nový provoz bez kompromisů. Díky tomu můžeme nabídnout slovenským chovatelům nejen kvalitní koncepty výživy s použitím lokálních surovin, ale také profesionální poradenský servis. Nová továrna má nyní šestnáct zaměstnanců, do budoucna se však počítá s dalšími pracovními místy. Výroba zatím běží na jednu směnu, časem se ale bude přecházet na vícesměnný provoz. 

Krmiva De Heus jsou pro chovatele zajímavá stálou kvalitou a opakovatelností výsledků. „Jako mezinárodně působící společnost neustále pracujeme na testování a zdokonalování konceptů výživy zvířat. Díky tomu, že patříme do skupiny De Heus, dokážeme získané poznatky prostřednictvím našich poradců poskytnout všem chovatelům, se kterými spolupracujeme,“ zdůraznil náš ředitel.