De Heus Animal Nutrition zrychluje růst v Polsku akvizicí Golpasz

21 července 2020
-
2 minut

Tisková zpráva De Heus Animal Nutrition podepsala 1. července 2020 smlouvu o akvizici polské společnosti Golpasz vyrábějící krmné směsi (s výrobní kapacitou 500 000 tun krmné směsi ročně). Akvizice podléhá schválení polského úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitele (UOKiK).  

Kombinace znalostí v oboru výživy zvířat

„Obě společnosti v novém partnerství vidí mnoho vzájemných výhod. De Heus a Golpasz mají vysoce kvalitní odborné znalosti v oboru výživy zvířat, zvířecího hospodářství a chovu hospodářských zvířat. Tyto zkušenosti umožňují oběma společnostem rozvíjet a dodávat řešení (ohledně výživy i obchodu) šité na míru požadavkům a poptávkám svých zákazníků v zemědělství. Spojení silných stránek urychlí další zlepšení v této oblasti. Společnost Golpasz se navíc dostává vysoce odborných znalostí v oblasti výživy krůt, což je pro De Heus přidanou hodnotou. Golpasz také získá přístup k mezinárodní výzkumné síti a k odbornému centru firmy De Heus, což jí mimo jiné umožní obohatit své znalosti a zrychlit inovativní iniciativy produktů”, říká Adam Zaleski, generální ředitel De Heus Polsko.

Wiestaw llkow, generální ředitel Golpasz, také vyhlíží do budoucnosti s plnou důvěrou: Díky spojení společností De Heus Polsko a Golpasz budeme schopni pokračovat v rozvoji částí trhu, ve kterých už nyní působíme. Využijeme naše společné znalosti a zkušenosti, abychom sloužili našim zákazníkům ještě lépe, protože víme, že klíčem k úspěchu je neustálé zvyšování efektivity. Celosvětové působení De Heus bude přínosem jak pro naše klienty, tak zaměstnance.”

Veškeré potřebné dokumenty byly předány polskému úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitele (UOKiK) ke schválení. Obě společnosti budou vystupovat v nezměněné podobě, dokud nebude vydáno oficiální rozhodnutí UOKiK.

O společnosti Golpasz

Golpasz je jedním z hlavních výrobců krmných směsí v Polsku s výrobní kapacitou 500 000 tun ročně. Nabízí kompletní sortiment krmných směsí pro více kategorií zvířat, včetně krůt, brojlerů, prasat a skotu (masného i mléčného). Společnost disponuje čtyřmi moderními výrobními závody s výhodnou polohou vzhledem k nejdůležitějším oblastem chovu hospodářských zvířat.

Ede I Łęczyca, 7. července 2020