Management objemných krmiv

Všechno je to o rovnováze

Lepší objemné krmivo znamená lepší výsledky

Jako producent mléka vás zajímá dobrý a ekonomický způsob výroby mléka. Vyvážená dávka je jedním z hlavních faktorů optimalizace produkce mléka. Kravu lze v zásadě krmit pouze obilím a koncentrátem. Vláknina má však velmi pozitivní dopad na funkci bachoru, protože stimuluje přežvykování. Drť jako tráva, kukuřice a luzernská siláž tvoří základ pro správnou výživovou stravu. Kromě toho je vláknina ve většině zemí také relativně levným zdrojem bílkovin a energie. To má pozitivní dopad na hospodářské výsledky.


Technická a ekonomická výkonnost jdou ruku v ruce

Kvalita vašeho managementu krmiv má obrovský dopad na vaši dávkovou efektivitu. Dobrá správa objemného krmiva zlepší vaše výsledky produkce při nižších nákladech na litr mléka.

Více druhů krmiv

Využijte své objemné krmivo na maximum

Kvalita objemného krmiva se na celém světě značně liší. Výsledek racionální efektivity se na každé farmě liší a závisí na místních podmínkách. Hospodaření s půdou, povětrnostní podmínky a doba sklizně jsou rozhodujícími prvky při řízení krmiv. Existuje tedy mnoho příležitostí ke zlepšení kvality krmiva.

Podpora při řízení krmiv na farmě

Správa objemového krmiva je jednoznačně důležitým faktorem pro stanovení dávkové účinnosti na vaší mléčné farmě. Abyste ze svého krmiva vyťažili maximum, naši specialisté na přežvýkavce vám pomohou s výrobou, konzervací a správou sila.

Analýza objemného krmiva (Labo Expert) a způsob, jak využít objemné krmivo k vytvoření nejúčinnější výživové dávky, budou přizpůsobeny vaší místní situaci. Ať už upřednostňujete silážní trávu nebo kukuřičnou siláž, která zvýší nutriční hodnotu na hektar.


Farmáři z celého světa sdílejí svůj úspěch

Podívejte se, jak poskytujeme naše odborné znalosti v krmivech pro zemědělce na celém světě. Nechte se inspirovat jejich úspěchy.