Školní praxe ve firmě De Heus 2022

12 prosince 2022
-
3 minuty

Přiložený text je referencí školní praxe studentky magisterského studia Rozálie Ingerlové.

O této firmě jsem se poprvé dozvěděla na školním výjezdu do podniku, kde krmili produkty právě z De Heus. A zanedlouho jsem se doslechla, jak byla z praxe v De Heus nadšená moje spolužačka Peťa z vyššího ročníku. Zjistila jsem si o firmě více informací, a ty mě utvrdily v tom, že bych chtěla mít svoji praxi právě tam.

Co obnáší výroba kvalitních krmiv

Nejdříve mě čekalo poznání samotné pobočky v Marefách, její historie a hlavních zásad, ale také vizí a hlavních cílů do budoucna. Poté jsem postupně procházela všemi odděleními, kde se mi vždy věnoval někdo z oboru a ukázal mi, čím se zde zabývají. Dostala jsem tedy ucelený náhled na to, co všechno obnáší výroba kvalitních krmiv.

Výzvy a trendy

V dalších týdnech mě pak čekaly úvodní přednášky do problematiky výroby krmiv pro každou kategorii zvířat, kde jsem se dozvěděla o nejnovějších výzvách a trendech, které se týkají krmení a výroby krmiv. Po úvodním nastínění jsem s produktovými manažery jezdila do podniků, kde jsem už mohla sledovat „krmivařinu“ a práci s klienty v praxi. Navštívila jsem několik chovů skotu s mléčnou produkcí a také jsem si mohla projít robotickou dojírnu a nahlédnout do programu pro optimalizaci dojení. Dále jsem navštívila chov drůbeže a také ryb, a v neposlední řadě také chovy prasat.

Teoretická příprava nenahradí zkušenosti z praxe

A právě návštěvy jednotlivých farem pro mě byly tou nejcennější částí praxe. I když je teoretická příprava nutná, nikdy nenahradí zkušenosti z praxe. Teprve když člověk vše vidí na vlastní oči, zjistí, o kolika věcech nevěděl, co by ho ještě zajímalo, a má možnost se ptát lidí přímo z oboru. Z výjezdů jsem tedy byla opravdu nadšená, protože jsem získala spoustu nových vědomostí. Prostředí firmy, samotná mentalita zaměstnanců a přístup ke mně i k zákazníkům byl vždy vstřícný a všichni mi byli ochotni poradit a podělit se se mnou o své zkušenosti.

Poděkování 

Stejně jako Peťa si ani já nemůžu čas strávený v De Heus vynachválit a opravdu si cením snahy všech, kteří se mi během praxe věnovali a podíleli se na její organizaci.

Děkuji a těším se na další setkaní!  

Rozálie Ingerlová

Slovo personální manažerky

Studentům a absolventům věnujeme v De Heus zvláštní pozornost. Vnímáme, že zápal a nadšení u mladých lidí je třeba rozvíjet. Nabízíme jim řadu možností, jak poznat De Heus ještě před dokončením studií, jsou to například praxe, stáže, spolupráce na diplomových pracích nebo jejich vedení, oponentury, letní brigády a mnohé další aktivity a projekty, které jim umožní teoretické poznatky získané při studiu srovnat a zúročit v reálném profesním životě.

Rozálie Ingerlová patří k akčním mladým lidem se zápalem, nadšením a chutí, kteří potěší každého zaměstnavatele. Jsem ráda, že dobré osobní zkušenosti z praxe v naší firmě, které si po absolvování studenti předávají, motivují mladší kolegy k oslovení De Heus.   

Rózko, přejeme Vám hodně studijních úspěchů! Ať se Vám daří. Třeba se i Vy jednou stanete členem týmu De Heus, stejně jako Vaše předchůdkyně Petra.

Hodně štěstí!

Mgr. Zuzana Kouřilová
personální manažerka De Heus a.s.

Praxe a aktivity pro studenty i absolventy

Nabízíme studentské praxe, stáže pro studenty i absolventy; práce na projektech; návrh tématu a odborného vedení či oponentury diplomové práce; letní brigády...

Mgr. Zuzana Kouřilová

personální manažerka