Prelacto

Převzetí kontroly nad kritickým přechodným obdobím

Ing. Rudolf Kundrát

Manažer sektoru skotu

Prelacto, řešení pro suché období

Nejlepší začátek nové laktace

Zjistit více o Prelacto Whatsapp

Převzetí kontroly nad kritickým přechodným obdobím

Zeptejte se kteréhokoli chovatele mléka na největší výzvy, kterým čelí při péči o jejich stádo. Většina - pokud ne všichni - zmíní obtíže při předcházení zdravotním problémům během přechodného období.


Prelacto - plán pro období sucha

Plán suchého období De Heus Prelacto vám pomůže optimalizovat přechodné období mezi laktacemi, aby se zlepšila výkonnost vašich krav a výrazně se snížil dopad onemocnění na vaše stádo. Odemknete úžasné výsledky a ušetříte čas, peníze a úsilí.

Pomůžeme Vám dosáhnout:

  • Delší životnost a nižší míra vyřazení
  • Snadný a zdravý začátek laktace
  • Zlepšená plodnost
  • Významný pokles nemocí a souvisejících nákladů na léčbu
  • Vyšší zisky, průměrně 8 500 EUR na 100 telat

Plán období sucha Prelacto v praxi

"Optimálním řízením přechodného období můžete odemknout dveře ke zvýšení výdělků, snížení pracovní zátěže a zlepšení pracovní spokojenosti."

Zjistěte více o Prelacto

Vyberte celkové komplexní řešení

U dojnic hrají klíčovou roli v dlouhodobějším zdraví a laktaci týdny před a po otelení. Suché období umožňuje regeneraci tkáně vemene, odstranění starých infekcí uvnitř mléčné žlázy a zvýšení produkce mléka během dalšího kojení.

Náš osvědčený Prelacto Dry Period Plan spojuje všechny tyto poznatky a další, které vám pomohou dosáhnout vyšších výdělků, sníženého pracovního vytížení a vyšší pracovní spokojenosti. Plán zahrnuje různé strategie řízení přizpůsobené vaší farmě, specifické výživové produkty a rady ohledně bydlení.

Jak zajistit nejlepší možný začátek nové laktace

GDPR

Často kladené otázky - Prelacto

Známe odpovědi na Vaše otázky

PŘECHODNÉ OBDOBÍ MÁ ČTYŘI FÁZE:

  1. „Fáze vysychání“: poslední týdny laktace.
  2. „Vzdálená fáze“: první čtyři týdny období sucha.
  3. „Fáze zavírání“: poslední dva týdny období sucha.
  4. „Ráno-čerstvá fáze“: první týdny nové laktace.

Krávy vyžadují na začátku laktační fáze velké množství vápníku. Jedním ze způsobů, jak zvýšit hladinu vápníku v období telení, je snížení kationtové aniontové rovnováhy (DCAD) během fáze close-up. Naše osvědčená strategie DCAD usnadňuje kravám přechod na další laktaci.

Většina zemědělců sleduje nejběžnější minerály ve stravě včetně vápníku, draslíku a hořčíku. Nepodceňujte však roli, kterou hraje fosfor ve výživě krav: snižování obsahu fosforu v období sucha je důležitou součástí prevence subklinických onemocnění, zejména hypokalcémie kolem telení.