Analýza dat dojícího robota pomocí softwaru RobotExpert

04 října 2022
-
2 minuty

Hlavní výhodou dojení pomocí robota je obrovský objem dat, který je najednou k dispozici a to s ohledem na dojení, krmení a individuální potřeby každé dojnice.


Software RobotExpert od společnosti De Heus pomáhá všechna tato data a ještě více odhalit. 
Je kompatibilní se všemi značkami dojicích robotů a umožňuje cíleně upravovat řízení nebo nastavení robota v závislosti na vaší farmě a jejích cílech.

Pomocí softwaru RobotExpert lze provádět analýzu osmi klíčových oblastí: produkce mléka, obsah, aktivita, krmná dávka, zbytkové krmivo, výkonnost, acidita, zdraví vemene.

Obrázek 1 Osm oblastí, ve kterých se provádí analýza pomocí softwaru RobotExpert

Obrázek 1 - Osm oblastí, ve kterých se provádí analýza pomocí softwaru RobotExpert.

 

Naši zkušení techničtí poradci provádějí kromě revize shromážděných údajů také analýzu přímo na farmě, při níž přezkoumávají další důležité faktory, jako je volný prostor před robotem, počet boxů a počet míst ve stáji a dostupnost dostatečného množství kvalitního objemného krmiva. Tyto informace jsou shromážděny a shrnuty do srozumitelné zprávy na míru, na jejímž základě společnost De Heus nabízí praktické kroky ke zlepšení chovu dojnic.

Robotické dojení je kontinuální proces, v němž musí být všechny faktory sladěny, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku.

Získejte více informací o programu RobotExpert

Pomůžeme Vám

Ing. Rudolf Kundrát

Manažer sektoru skotu