Mrazivé počasí: Nejvyšší stupeň výstrahy pro robotické farmy!

03 října 2021
-
2 minuty

Když teplota klesne k bodu mrazu nebo pod něj, je čas uvést dojicího robota do stavu nejvyšší pohotovosti! V mrazu na vás může čekat řada problémů, kterým je třeba věnovat pozornost.

Je samozřejmě důležité, aby robot nebyl v mrazu, protože by mohlo dojít k zamrznutí některých jeho částí. Zkontrolujte proto vypouštěcí hadici kompresoru, zda může stále odvádět vlhkost, protože kondenzát v ní může zamrznout. Doporučujeme také na noc vypnout vnější čištění ramene robota/laseru/kamer, případně přidat nemrznoucí kapalinu.

Aby robot stále správně fungoval, můžete do jeho blízkosti umístit krátkovlnné infračervené topení. Topení umístěte směrem k tryskám a podlahové váze, protože ty jsou také citlivé na zamrznutí. Vypnutí čištění podlahy může také eliminovat problémy.

Kromě toho je důležité udržovat úroveň aktivity krav v robotovi. Pokud je voda příliš studená a krávy méně pijí, často se sníží i příjem krmiva, což se projeví na produkci mléka.

Věnujte zvláštní pozornost příjmu krmiva, například častěji dávkujte krmivo, a v případě potřeby ohřívejte pitnou vodu, aby se lépe vstřebávala a byla navíc menší pravděpodobnost zamrznutí vodovodních trubek. Důležité je také dávat pozor na suroviny s vysokým obsahem vody, například cukrovarské řízky. Pokud skutečně zmrznou, nekrmte je, protože mohou způsobit problémy s bachorem. Nezapomeňte však upravit krmnou dávku, pokud z ní uvedenou surovinu vyřadíte.

 

Zjistěte více o RobotExpert nebo kontaktujte člena týmu De Heus a získejte další informace.

Zůstaňte s námi v kontaktu