Non GMO krmiva

24 října 2017
-
3 minut

Chtěli jsme mít náskok před konkurencí a být připraveni na Non GMO režim, a tak jsme se pustili v roce 2016 do certifikace VLOG , kterou jsme úspěšně absolvovali. Princip této certifikace má zajistit nákup, příjem a uskladnění suroviny v požadované kvalitě a následnou výrobu, přepravu a dodání Non GMO krmiva na farmu. Náskok máme a připraveni jsme!

De Heus má ucelený sortiment pro mléčné farmy v režimu Non GMO krmení. Farmářům můžeme nabídnout kompletní krmné směsi řady TMR T a bílkovinné koncentráty řady TMR balance neobsahující GMO.

Kompletní krmné směsi Non GMO jsou vhodné pro TMR systémy krmení, ale i pro robotické farmy. Tyto směsi jsou standardně melasované a granulované. TMR balance Non GMO jsou bílkovinné koncentráty s velmi jednoduchým použitím. Obsahují vše kromě obilí, takže farmář si na farmě dává do krmného vozu svá objemná krmiva, své mačkané nebo šrotované obilí a náš bílkovinný koncentrát TMR balance Non GMO, ve kterém je vše ostatní. Jednoduché, lehce zamíchatelné a funkční! K tomuto samozřejmě poskytujeme i výživářský servis a poradenství.

De Heus má dále v nabídce melasovaný, granulovaný, geneticky nemodifikovaný startér pro telata Kaliber Baby Non GMO určený pro telata od narození do doby krátce po odstavu. Pro malou skupinu dojnic v přípravě na porod máme k dispozici kompletní krmnou směs Prelacto mix Non GMO založenou na bázi iontových solí a DCAD šokového efektu mezi krmnými dávkami suchostojného období a přípravy na porod.
Pro chovatele, který má pouze skot a je v Non GMO režimu, je nejjednodušším řešením nakupovat veškeré vstupy jako Non GMO. Nebo může mladý dobytek krmit konvenčně s GMO. Zde je kritickým bodem kontaminace krmiva pro dojnice, způsob jeho skladování, krmný vůz, mobilka, zásobníky. Farmář mající svou VKS a ke skotu ještě monogastry by si měl rozmyslet, zda provozně zvládne zabránit kontaminaci GMO a pustí se do tohoto rizika, protože krmení monogastrů Non GMO sójou je neekonomické. Zde se nabízí varianta ke spolupráci s De Heus na bázi bílkovinných koncentrátů pro skot TMR balance Non GMO. Tímto systémem krmení se znatelně eliminuje možnost kontaminace GMO a farmář má o mnoho starostí méně.

Pracovníci naší společnosti jsou připraveni Vám pomoci určit kritická místa Vaší farmy pro Non GMO systém krmení skotu. Variant řešení je více, jde hlavně o to, aby byla jednoduchá, proveditelná a funkční.

Chcete nezávaznou schůzku se specialistou na výživu skotu? Stačí kliknout ZDE a zobrazí se vám kontakty na kolegy ze sektoru skotu.