Nová posila do týmu skotu

07 ledna 2023
-
2 minuty

Jmenuji se Martina Kracíková a v De Heus jsem na pozici specialista pro skot. Pocházím z Přáslavic od Olomouce. Moje snaha je používat selský rozum a jednoduchá řešení. Řídím se heslem: s úsměvem jde všechno líp. 😊

Snažím se co nejlépe předat rady a znalosti získané od kolegů z De Heus v tuzemsku i zahraničí. Prodej čerstvého pivovarského mláta mi byl skvělou vstupenkou do agrosektoru. Tam jsem se poprvé seznamovala s chodem jednotlivých podniků. Tady přicházely moje první zkušenosti na úrovni krmiva pro podniky. Dodání chybějícího komponentu v krmné dávce. Jindy řešení chutnosti krmné dávky při tepelném stresu.

De Heus a jeho koncepty krmných směsí jdou geniálně jednoduché, praktické a především funkční. Díky tomuto jsem schopná poskytnout krmivo, servis i poradenství. Na kvalitu je kladen velký důraz. Ať při nákupu surovin, výpočtech směsí nebo při samotné výrobě krmiva.

Vysoké nároky na kvalitu se odráží v samotném krmivu. V jeho příjmu zvířaty, chutnosti a přírůstcích bez tuku, zdravých zvířatech a následně produktech ať už se jedná o mléko nebo maso.

Aktuálně se primárně věnuji mladému dobytku u mléčných krav. Věřím, že telata jsou investicí a při správném managementu se toto rozhodnutí vyplatí. Provádím pravidelná měření telat, evidenci mleziva a monitoring napájení mlezivem. Zapisuji a sleduji přírůstky podle růstové křivky. Zvířata tak jsou pravidelně pod dohledem, je hlídaný jejich zdravotní stav, zoohygiena a dohlíží se, jak komplexně prospívají. Přispěji k ušetření času zootechniků a ošetřovatelů s tím, že mají více dat a volnější ruce.

Ing. Martina Kracíková
specialista pro skot

 

Zajímáte se o chov skotu nebo řešíte aktuálně nějaký problém? Pak jste na správném místě.