Kaliber

aneb jak z telat odchovat prvotřídní jalovice

Odchovejte ze svých telat kvalitní jalovice díky Kaliber plánu

Jako chovatel dojnic nepřetržitě pracujete na tom, aby vaše dojnice byly zdravé a optimálně produkovaly mléko. O to jde u zvířat s vysokou celoživotní produkcí. Jalovice e s dobrým vývojem skeletu bez velkých tukových zásob  mají vyšší celoživotní produkci. Říkáme jim jalovice, jalovice s Kaliberem!


Plán chovu telat Kaliber

Plán chovu telat De Heus Kaliber Vám pomůže odchovat dobře vyvinuté jalovice, snížit věk telení a tím zlepšit finanční návratnost vaší farmy. Tento ambiciózní plán chovu mladých hospodářských zvířat Vám pomůže dosáhnout:

  • Nižší náklady na chov
  • Vyšší celoživotní produkce Vašich krav
  • Zdravé a dobře vyvinuté krávy
  • Snížení věku při prvním otelení
  • Až o 1 500 litrů více mléka ve 3 laktacích

Produkty podporující plán Kaliber pro telata

Plán chovu telat Kaliber se skládá z vysoce kvalitních náhrad mléka a krmiv. Jsou speciálně navrženy tak, aby Vašim jalovicím poskytly v každé fázi přesně to, co potřebují.

Podívejte se na produkty Kaliber

Pokrývající celé období odchovu

Při chovu jalovice, aby se z ní stala dobře vyvinutá a produktivní kráva, je důležitých nejen prvních 6 měsíců, ale celé období chovu od narození až po otelení. V každé fázi života vašeho jalovice jsou nutriční potřeby jiné.

Plán odchovu telet Kaliber splňuje požadavky Vaší jalovice v každé fázi jejího života až do porodu. Plán chovu Kaliber poskytuje optimální strategii krmení a řízení, která vyhovuje Vaší konkrétní situaci na farmě. Díky tomu budete s Kaliberem chovná jalovice!


Jak zajistit, abyste odchovali dobře vyvinuté jalovice?

Optimálním řízením doby odchovu telat můžete získat produktivní jalovice, což má za následek vyšší výdělky, sníženou pracovní zátěž a lepší pracovní spokojenost. Kaliber plán je navržen tak, aby telata byla chována nejekonomičtějším způsobem v kombinaci se správnou strategií řízení a krmena vyváženou krmnou dávkou. Tyto metody mohou vést k vyššímu příjmu mléka během následných laktací - až 1 500 kg navíc za 3 laktace.

Často kladené otázky - Kaliber

Známe odpovědi na Vaše otázky

Správný management mleziva zajišťuje zdravý start do života Vašeho telete. Poskytnutí dostatečného množství vysoce kvalitního mleziva zvyšuje imunitu a snižuje riziko průjmu a onemocnění.

V každé fázi chovu se požadavky na vývoj Vaší jalovice liší. Např. V 1. fázi je důležité odstavení od mléka až po pevné krmivo a vývoj bachoru. Ve 2. fázi je důležitý denní zisk jalovic. Různé požadavky vyžadují různé výživové a řídící postupy.

Příjem startovacího krmiva by měl být alespoň 2 kg, než odstavíte telata a přestanete jim dávat mléko. Když telata po odstavení sní příliš málo krmné směsi, budou mít nižší růst a větší riziko zdravotních problémů.

Na každé farmě je často velký potenciál pro zlepšení chovu a rozvoje jalovic. Prostřednictvím postupů správy přizpůsobení a správného výživového poradenství a produktů se využívá růstový potenciál. Ve většině případů to znamená podobné náklady a v budoucnu lépe vyvinuté jalovice s vyšší produkcí mléka.